BOBOVÁ MÚKA HLADKÁ

Bôbová múka hladká Múka z bôbu /Faba vulgaris/ sa získava z jeho semien. Bôb sa zaraďuje medzi strukoviny - bôboviny. Je to jednoročná jarná rastlina. Prirodzene neobsahuje lepok. Uvedená múka sa bežne používa po tepelnom spracovaní v potravinárstve, je vhodná aj pre zdravý životný štýl. - Skladuje sa v suchých a vetraných priestoroch-doba spotreby 5 mesiacov - Výrobok nie je zlepšovaný cudzorodými aditívnymi látkami. - Surovina nie je geneticky modifikovaná. Priemerné výživové hodnoty v 100 g výrobku Bielkoviny.......................28 Tuky...........................2,48 Sacharidy......................4,97 vláknina....................1300 kJ
Bôbová múka hladká

Bôbová múka hladká Múka z bôbu /Faba vulgaris/ sa získava z jeho semien. Bôb sa zaraďuje medzi strukoviny - bôboviny. Je to jednoročná jarná rastlina. Prirodzene neobsahuje lepok. Uvedená múka sa bežne používa po tepelnom spracovaní v potravinárstve, je vhodná aj pre zdravý životný štýl. - Skladuje sa v suchých a vetraných priestoroch-doba spotreby 5 mesiacov  . Surovina nie je geneticky modifikovaná.
Priemerné výživové hodnoty v 100 g výrobku
ener.hodnota....................1300 kJ/309,52 kcal
Bielkoviny..........................28 g
Sacharidy.......................4,97 g
Tuky..............................2,48   g
Fazuľová múka

Výživová hodnota fazule je zrovnateľná s mliekom, mäsom, vajíčkami. Fazuľa je veľmi bohatá na vlákninu a obsah železa a vysoký obsah aminokyselín. Priaznivo pôsobí na pokožku, sliznicu, proti lupinám a vypadávaniu vlasov, cievny systém, znižuje cholesterol, stabilizuje inzulín, funkciu črevného traktu, povzbudzuje črevné baktérie.
Šošovicová múka

Múka hladká z šošovice červenej.Červená šošovica obsahuje mnoho výživovo cenných látok: vitamíny: kyselina listová, vitamíny skupiny B, a minerálne látky: železo, selén. Po olúpaní hnedočervenej šupky má táto šošovica červené zafarbenie. Pre svoju výraznú farbu sa hojne využíva v modernej kuchyni.
Hrachová múka

Hrachová múka je bohatá na proteíny, má vysoký obsah zinku, vitamíny skupiny B a vlákniny.Podporuje rast buniek, pomáha pri zápche, podporuje rast svalov, aktivuje látkovú premenu v bunkách, posilňuje nervy, zlepšuje zrak, znižuje cholesterol, zbavuje organizmus jedovatých látok, posilňuje vlasy.